14.03.2021

TÜRKİYE DİYANET VAKFI DAMAL ŞUBESİNDEN GIDA VE GİYSİ YARDIMI

    Türkiye Diyanet Vakfı, bugün ülkemizde 1.003 şubesi ve dünyanın 149 ülkesinde eğitimden kültüre, sosyal ve hayri hizmetlerden dini hizmetleri destekleme ve uluslararası yardım faaliyetlerine kadar geniş bir alanda çalışmalar yapan büyük bir sivil toplum hareketi haline geldi. Hayırsever milletimizin güçlü desteği ve vakfımıza gönül veren insanların gayretli çalışmalarıyla uluslararası bir vakıf haline gelen Türkiye Diyanet Vakfı, dünyanın dört bir yanında sürdürdüğü çalışmalarla din, dil, renk ve cinsiyet ayrımı yapmadan mazluma umut olmaktadır.

    Toplumsal barış ve huzuru, toplumun dini, sosyal ve kültürel gelişimine yönelik her faaliyeti önemseyen Türkiye Diyanet Vakfı, yeryüzünde iyiliğin egemen olması amaç ve gayesi, ülkemizde ve yedi kıtada insanlığın hizmetinde bir vakıf olma hedefi ile hareket etmektedir. Dünyanın farklı coğrafyalarında açlık, doğal afet, savaş ve şiddetin yaşandığı kriz bölgelerindeki milyonlarca insana milletimizin yardım elini uzatan vakfımız,büyük bir yelpazede yadım faaliyetlerini sürdürmektedir.

    Türkiye Diyanet Vakfı bundan hareketle “Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir,” hadis-i şerifi çerçevesinde Türkiye Diyanet Vakfı Damal Şubesi olarak ilçemiz ve köylerinde ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek kışlık elbise ve gıda kolisi yardımında bulunmaya gayret edildi.

    İlçe Müftü Vekili Sayın Turan ÇİFTÇİ’den alınan bilgiye göre TDV Damal Şubemizce 14 muhtaç aileye gıda kolisi ve Bursa TDV Şubesinin gönderdiği kışlık kıyafet yardımında bulunuldu. Türkiye Diyanet Vakfı olarak çok yararlı işlerin yapıldığı ve önümüzdeki dönemde daha güzel faaliyetler yapmaya devam edileceği değerlendirmesinde bulunarak emeği geçenlere teşekkür etti.