11.10.2021

EMEKLİ DİN GÖREVLİLERİNE VEFA

Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilatında farklı yerlerde uzun zaman hizmet edip de emekli olan Din Görevlileri unutulmadı.

İlçe Müftü V. Turhan ÇİFTÇİ: “2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle emekli olan hocalarımızı ziyaret ettik. Onların hal ve hatırlarını sorduk. Gerçi bizler emekli olan hocalarımız için emektar tabirinin kullanılmasının daha doğru olacağı kanaatindeyiz. Çünkü onlar varını yoğunu, gecesini gündüzünü ortaya koyarak toplumun iyi gününde kötü gününde hep yanlarında oldular. İnsanların yardımına koştular. Yapılan bu iyilikler asla unutulamaz. Damal İkizdere Köyü Caminde yaklaşık 30 yıllık bir hizmetin ardından emekli olan Alim ÜN Hocamızı ziyaret edip, Camiler ve Din Görevlileri Haftalarını bir buket çiçek ve çikolata ile de olsa tebrik ettik. Yüce Mevla emektar olan Hocalarımıza sağlıklı, huzurlu bir ömür nasip eylesin.” dedi.

Ziyaretler, İlçe Müftü V. Sayın ÇİFTÇİ başkanlığında Damal Müftülüğü VHKİ Erdoğan KARAKAYA, Damal Merkez Cami Sözleşmeli İmam-Hatibi Adem CANDAN tarafından gerçekleştirildi.