21.06.2017

KADİR GECESİ MESAJI

 

 

 

 

KADİR GECESİ

 

 

Kadir Gecesi hayatın akışı içinde gafletle geçen hayatımızı sorgulama, hatalarımızdan dolayı pişman olma, unutarak ve bilmeyerek işlediğimiz günahlara tövbe edip af ve bağışlanma dileme zamanıdır.

 "Kadir gecesi esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir gecedir. Gelişiyle gönül dünyamızı yücelten, iç âlemimizi zenginleştiren Kadir gecesi, yaratılış gayemizin anlatıldığı Kur’an’ın indirildiği gecedir. Kur’an’ın indiği her kalp, Kur’an’ın rehberlik ettiği her insan, Kadir gecesi kadar değerlidir. İnsan da şayet gerçek manada Rabbine kul, Resulüne ümmet olabiliyorsa, insanların duasını alıp geride hayırlı işler bırakabiliyor, yaratılış gayesine uygun güzel bir insan olabiliyorsa, Allah katında Kadir gecesinden daha değerlidir. Bu itibarla, Kur’an’ın insanlığa inmesinden ziyade, onun gönül dünyamıza inmesi ve hayatımıza yansıması önemlidir. "

Tüm İslam âleminin kadir gecesini kutlar bütün Müslümanlara iyilikler ve güzellikler getirmesini cenab-ı haktan niyaz ederim.

 

 

 

                                                                  Hasan Hüseyin ULUÇINAR

                                                                           İlçe Müftüsü