20.02.2024

Ardahan’da  “Zekât İyilik Buluşmaları” Toplantısı Gerçekleştirildi

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde zekât konusunda vatandaşları bilgilendirmek ve zekât bilincinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla “2024 Yılı Zekât İyilik Buluşmaları” düzenleniyor.
Bu kapsamda Ardahan İl Müftülüğü ev sahipliğinde “2024 Yılı Zekât İyilik Buluşmaları” toplantısı düzenlendi.
Serhat Ulu Camii Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya konuşmacı olarak katıldı.
Toplantıya İl Müftüsü Adem KARADENİZ, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri, İl Vaizleri,İl ve İlçe  zekât koordinatörleri ile İmamhatip din görevlileri katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program İl Müftüsü Adem KARADENiz’in  açılış konuşması ile devam etti.
Ardından kürsüye gelen Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Davut Kaya; “Diyanet İşleri Başkanlığımızın her birimi güçlü faaliyet ve hizmet ağı ile insanlığımıza dokunuyor, bizlerinde zekat bilincinin yaygınlaştırılmasını sağlayarak toplumsal yardımlaşma ve dayanışmaya katkıda bulunmamız, cami cemaatimize ve vatandaşlarımıza bu yönde bilgilendirmede bulunmamız asli görevimizdir.
Başkanlığımızın gücünü ortaya koyduğu, insanlığa dokunduğu en önemli unsurlardan biri de şüphesiz ki Türkiye Diyanet Vakfımızdır. Türkiye Diyanet Vakfımız, ülkemizin her yerinde hayri hizmetlerle, inşai faaliyetlerle, eğitim faaliyetleri ile ülkemiz insanına önemli hizmetler yürütmeye devam etmekte ve en son ülkemizde yaşanan depremde Türkiye Diyanet Vakfı tüm imkanlarıyla sahada aktif olarak heralanda azimle gayretle çalıştı.Biz kurum ve kuruluş olarak sizlerin gayretiyle, çabası ve desteğiyle çok hızlı ve etkili bir şekilde şükürler olsun bunu gerçekleştiriyoruz.”dedi