01.09.2021

Çıldır Yeni Cami İnşaatı Sona Yaklaşıyor.

İlçemiz Dedekorkut Mahallesi sınırları içerisinde 2014 yılı Ağustos ayı içerisinde temeli atılıp yapımına başlanan ve uzun süredir inşaatı devam eden Çıldır Yeni Cami inşaatı sona yaklaşıyor.

Giriş katında Konferans Salonu, Gençlik Merkezi, 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu , Bayan Kur’an Kursu,Çay Ocağı ve Abdesthane bulunan Caminin 1 ana kubbesi olmak üzere toplam 14 kubbesi bulunmaktadır.

İlçemizde çift minareli olma özelliğine sahip tek cami olan Çıldır Yeni Caminin içerisinde aynı anda 1000 kişinin ibadet edebilecek kapasitesi bulunmaktadır.  Ayrıca camiye engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla ulaşabilmesi için asansör bulunmaktadır.  

İnşaatı devam eden yeni cami hakkında açıklamalarda bulunan Çıldır İlçe Müftüsü Rahmi TEMİZ “ 2014 yılında yapımına başlanan ve yaklaşık 7 yıldır inşaatı devam eden, İlçemizin simgesi olacak caminin tüm hızıyla devam ettiğinin belirtti.  

Vatandaşlarımızın ibadetlerini huzur içerisinde yerine getirebilmeleri için toplumun  her kesimine hitap eden ve günümüz şartlarına uygun olarak yapılan camimiz sona yaklaşıyor. ALLAHIN izni ve hayırsever vatandaşlarımızın katkısıyla  kısa süre içerisinde camimizi hizmetine açmayı hedefliyoruz dedi.