11.10.2021

HAYIRSEVER VATANDAŞLAR UNUTULMADI

Hanak İlçesindeki cami, Kur’an kursu, müftülük hizmetlerine maddi-manevi anlamda katkı yapanlar unutulmadı. Hayırseverler, Müftülüğe davet edilerek kendilerine Teşekkür Belgesi takdim edildi.

İlçe Müftüsü Eyüp KALKAN: “2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle bizler Hanak İlçe Müftülüğü olarak, camilere, Kur’an kurslarına ve müftülük hizmetlerine, emeği geçen hayırseverleri unutmayalım, onları da hatırlayalım dedik. Camilerimizde, Kur’an kurslarımızda, müftülük hizmetlerimizde hayırseverlerin çok emeği var. Şu an itibariyle köylerimizin hemen hemen yarısında görevlimiz yok. İşte siz hayırseverler gönüllülük esasına dayalı olarak camilerimizin kapılarını açarak, oraları temizleyerek, oraların eksikliklerini gidererek ve ezanları okuyup namazları kıldırarak büyük ve ulvi bir hizmet yapmaktasınız. Yapmış olduğunuz bu hizmetlerin karşılığını alacağınıza olan inancım tamdır. Bu yıl, Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” olarak belirlenmiştir. Bizler de hayırseverlere vefamızı gösterelim dedik ve onları Müftülüğümüze davet edip bir şeyler ikram ettik. Çay eşliğinde yapılan hoş sohbetin ardından kendileri için hazırlamış olduğumuz Teşekkür Belgelerini kendilerine takdim edip, bundan sonra da camilere, Kur’an kurslarına ve müftülük hizmetlerine destek olmaları temennisinde bulunduk.” diyerek duygularını ve memnuniyetini dile getirdi.

Hayırseverler ise camiler, Kur’an kursları bizim. Müftülük, din hizmetlerinde elinden gelen gayreti gösteriyor. Bizler de bu hizmetlerin devam etmesi için elimizden gelen gayreti elbette göstereceğiz. Kendilerinin böyle bir ortamda bulunmalarından dolayı Müftülük çalışanlarına teşekkür ettiler. Program Teşekkür Belgelerinin verilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.