11.10.2021

EMEKLİ DİN GÖREVLİLERİNE VEFA

Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilatında farklı yerlerde uzun zaman hizmet edip de emekli olan Din Görevlileri unutulmadı.

İlçe Müftüsü Eyüp KALKAN: “2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle emekli olan hocalarımızı ziyaret ettik. Onların hal ve hatırlarını sorduk. Gerçi bizler emekli olan hocalarımız için emektar tabirinin kullanılmasının daha doğru olacağı kanaatindeyiz. Çünkü onlar varını yoğunu, gecesini gündüzünü ortaya koyarak toplumun iyi gününde kötü gününde hep yanlarında oldular. İnsanların yardımına koştular. Yapılan bu iyilikler asla unutulamaz. Hanak Merkez Selamverdi caminde yaklaşık 30 yıllık bir hizmetin ardından emekli olan Şerafettin YALBUZ Hocamız, Hanak İlçesinin farklı köylerinde 36 yıllık bir görevin akabinde emekli olan Şakir ÇOBAN Hocamız ile Ardahan İl Merkez Camiinde yaklaşık 45 yıl imam-hatip olarak hizmet edip emekli olduktan sonra hali hazırda Ardahan Kızılay Şube Başkanı olarak görev yapan Ahmet BALLI Hocamızı ziyaret edip, Camiler ve Din Görevlileri Haftalarını bir buket çiçek ile de olsa tebrik ettik. Yüce Mevla emektar olan Hocalarımıza sağlıklı, huzurlu bir ömür nasip eylesin.” dedi.

Ziyaretler, İlçe Müftüsü Sayın KALKAN başkanlığında Hanak Müftülüğü VHKİ Metin ÇOBAN, VHKİ Hüseyin KAYAR, Hanak Merkez Selamverdi Cami Müezzin-Kayyımı Fatih BURAN, Atalar Mah. Cami İmam-Hatibi Binali ÇENDİK, Fatih Sultan Mehmet Cami Müezzin-Kayyımı Bünyamin KOÇ ve Ardahan İl Müftülüğünde şef olarak görev yapan Özcan ŞENTÜRK tarafından gerçekleştirildi.