30.11.2021

VEFAT EDEN ÖĞRETMENLER ANILDI

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri çerçevesinde vefat eden öğretmenler için Mevlidi Şerif okundu. Hanak İlçe Müftülüğü, ebediyete irtihal etmiş olan öğretmenler için Mevlidi Şerif programı düzenledi. Selamverdi Mah. Camiinde düzenlenen programa; Hanak İlçe Müftüsü Sayın Eyüp KALKAN, Hanak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Uğraş AKAY, Hanak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Cem KIRMIZIKOÇ, Hanak Şehit Serhat Yılmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Sayın Fırat Emre YILMAZ, Müdür Yardımcısı Sayın Ömer Faruk DEDE, Hanak Belediyesi Mali İşler Müdürü Sayın Ali ÇOBAN, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Müftüsü Eyüp KALKAN: “Kur’an’ın ilk emrinin oku olduğu, dinimiz İslam’ın okumaya, öğrenmeye, ilme ve bilime çokça önem verdiği, Kur’an’ı Kerimin pek çok ayetinde ilimle ilgili ayetlerin olduğu, bilenlerle bilmeyenler aynı olmayacağı, bilginin güç ve kuvvet olduğu, Hz. Peygamberin “Ben ancak muallim olarak gönderildim.” hadisi şerifinin bulunduğu, bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin başımızın tacı oldukları, onları her daim saygıyla anmamız gerektiği, onları sadece öğretmenler gününde değil sair zamanlarda da hatırlamamız gerektiği hususları çok önemlidir.” diyerek öğretmenlik mesleği hakkında bilgiler verdi.

Program; Selamverdi Mah. Camii İmam Hatibi Hasan DEMİRCİ ile Atalar Mah. Camii İmam Hatibi Binali ÇENDİK Hocalarımızın okudukları Mevlidi Şeriften Bahirler, Avcılar Mah. Camii İmam Hatibi Ubeydullah TAŞKIN, Aşağı Aydere Köyü Camii İmam Hatibi Erkan AYDIN, Yamaçyolu Köyü Camii İmam Hatibi Hasan BAŞKURT Hocalarımızın okudukları Kur’an’ı Kerim’in akabinde İlçe Müftüsü Sayın Eyüp KALKAN Hocamızın yaptığı dua ile sona erdi.

Milli Eğitim Müdürü Sayın Uğraş AKAY başta olmak üzere Milli Eğitim camiası, vefat etmiş öğretmenlerimiz için, Hanak İlçe Müftülüğü tarafından vefa örneği gösterilerek böyle bir Mevlidi Şerif programı düzenlenmesi nedeniyle İlçe Müftülüğüne teşekkür ettiler.