02.12.2021

GÖÇ VE ÇOCUK TEMALI RESİM YARIŞMASI

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, 15-20 yaş aralığındaki bireylerin katılımına açık olarak “Göç ve Çocuk” temalı resim yarışması düzenlenmiştir. Bu yarışmanın düzenlenmesindeki amaç; göçmenler hakkında toplumsal farkındalığın artırılmasına ve göçmenler ile toplumumuz arasındaki sosyal uyuma katkıda bulunmak, ülkemizin göçmenler konusunda sergilediği takdire şayan tutumu ile insanlığa örnekliğini ifade etmelerine imkan sunmak, göç olgusundan en fazla etkilenen kesimlerden biri olan çocukların zihninde nasıl bir dünya tasavvuru olduğuna dikkat çekmektir.

Göç ve Çocuk temalı resim yarışması için Hanak İlçe Müftülüğümüze beş adet resim ile müracaat edilmiş, Komisyon tarafından yapılan değerlendirmede üç resim şartları taşımadığı için değerlendirilmeye alınmamıştır. Değerlendirme sonucunda Hazal AYDIN ilçe birincisi olurken Seray YEŞİLYURT ilçe ikincisi olmuştur. İlçe Müftülüğü tarafından birinci ve ikinci olanlara birtakım ödüller verilmiştir.

Ardahan İl Müftülüğü tarafından oluşturulan Komisyonun değerlendirmesi sonucu; Hanak İlçemizden Hazal AYDIN‘a ait olan resim il birincisi olurken Seray YEŞİLYURT’a ait olan resim il üçüncüsü olmuştur. İl Müftümüz Sayın Remzi PEHLİVAN resim yarışmasında dereceye girenlerin ödüllerini makamında vermişlerdir. Ödül törenine katılan İl Müftüsü Sayın Remzi PEHLİVAN ve Hanak İlçe Müftüsü Sayın Eyüp KALKAN resim yarışmasında dereceye girenleri tebrik ederek bundan sonraki hayatlarında kendilerine başarılar dilemişlerdir.