02.05.2021

MERKEZ SİTE CAMİİ TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

Mütevazi Bir Törenle Posof Merkez Site Camiimizin Temeli Atıldı.

Sayın Kaymakamımız Murat Mete, projeye önemli destekler sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Cahit Ulgar Beyler ve Merkez Camii Derneği ile TDV temsilcilerimizden oluşan sınırlı sayıda hazirunun katılımlarıyla, pandemi tedbirleri çerçevesinde çok güzel bir mabedin temel atma töreni icra edildi.

Kuran tilavetiyle başlayan törende Kaymakamımız Sayın Mete ve Belediye Başkanımız Sayın Ulgar Beylerin konuşmaları akabinde İiçe Müftümüz dua ettiler. Ardından tekbirler eşliğinde kurban kesildi. Kurdele kesme merasimi ile tören sona erdi.

İlçe Müftümüz Osman Gül yaptığı duada; "Allahın mescitlerini ancak Allah'a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve sadece Allah'tan korkanlar imar ederler... " ayeti kerimesinin mucibince bu güzel mabedin inşasına destek verenlerden Rabbimiz sen razı ol. Bu Camiiyi hayırlısıyla tamamlayıp, birliğimize, dirliğimize, huzurumuza vesile kıl." ifadelerine yer verdi.

Rabbimiz bu kutsal müesseseyi hayırlısıyla tamamlayıp ilçemiz ve tüm ümmetin hizmetine sunmayı nasip eylesin. Şimdiden halkımıza hayırlı mübarek olsun...